پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه های آمریکا

آمریکا با داشتن حدود ۶۰۰۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی، فرصت تحصیل در مقاطع مختلف آموزش عالی را برای تمامی افراد جامعه خود فراهم کرده است. یکی از عوامل اصلی موفقیت دانشگاه‌های آمریکایی، حمایت مستمر نهادهای غیر دولتی، شرکت‌ها، و افراد خیّر از سیستم آموزش عالی این کشور بوده است. چنین فرهنگی در حمایت از مؤسسات فرهنگی در هیچ جای دیگر دنیا مشابه ندارد.

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه آمریکا و کانادا با رویان پیمنت

یکی از مهم‌ترین بخش‌های اپلای برای تمامی دانشجویان، ارسال مدارک و پرداخت هزینه اپلیکیشن است. شما باید فرم آنلاین هزینه اپلیکیشن در سایت دانشگاه را پر کرده و سپس مبلغ هزینه را برای دانشگاه پرداخت کنید. نحوه پرداخت هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه ممکن است با دانشگاه‌های دیگر متفاوت باشد.

پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن، اطلاعات شما برای بررسی مدارک به دانشگاه ارسال می‌شود. اطلاعاتی مانند اطلاعات هویتی و محل زندگی شما، رزومه تحصیلی و شغلی، علایق پژوهشی، اسکن مدارک تحصیلی، نمرات آزمون‌های TOEFL، GRE، GMAT، IELTS و ...، ترم مورد نظر شما برای تحصیل، SOP و توصیه‌نامه‌ها پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط دانشگاه بررسی می‌شود. نکاتی که معمولاً در پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها مشترک است:

  1. در آمریکا و کانادا هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها غیر قابل بازگشت است و پول پرداختی برگشت داده نمی‌شود.

  2. معمولاً پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌های آمریکا و ثبت اطلاعات، امکان اصلاح آن وجود ندارد. اما در برخی دانشگاه‌ها پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن و ثبت مدارک می‌توان مدارک تکمیلی را توسط دانشجو پیوست کرده و توصیه‌نامه‌ها را توسط اساتید بعد از ثبت اطلاعات تکمیل کرد. بنابراین حتماً قبل از پرداخت هزینه اپلیکیشن از صحت اطلاعات و مدارک اطمینان حاصل کنید.

  3. اطلاعات ارسال شده برای دانشگاه مبنای اصلی سنجش شما برای گرفتن پذیرش دانشگاه می‌باشد.

  4. تاریخ ددلاین‌های پرداخت هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه متفاوت است و شما تا پایان همان روز به وقت محلی دانشگاه فرصت پرداخت هزینه اپلیکیشن را دارید.

  5. مبلغ پرداختی هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه متفاوت است اما معمولاً بین 50 تا 150 دلار آمریکا می‌باشد.

  6. هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها معمولاً سه روش پرداخت دارند: الف) پرداخت آنلاین با کارت‌های مسترکارت و ویزاکارت ب) پرداخت آفلاین، که در این صورت باید یک کارت اعتباری مسترکارت و ویزاکارت خریداری کرده و بر روی فرم دانشگاه اطلاعات را یادداشت کرده و برای دانشگاه ایمیل یا فکس کنید. ج) پرداخت از طریق حواله بانکی.

برای پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه می‌توانید در فرم زیر ثبت سفارش کرده و یا از قسمت خرید مسترکارت، کارت تهیه کرده و پرداخت خود را انجام دهید.

سوالات متداول هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌های آمریکا:

– هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌های آمریکا چقدر است؟ هزینه اپلیکیشن برای هر دانشگاه متفاوت است اما معمولاً بین 15 تا 100 دلار در آمریکا می‌باشد.

– آیا پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها زمان خاصی دارد؟ بله، هر دانشگاه زمان ددلاین پرداخت مخصوص به خود را دارد و شما حداکثر تا آن زمان مهلت پرداخت دارید.

– پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط رویان پیمنت در چه مدت انجام خواهد شد؟ پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط کارشناسان رویان پیمنت در کمتر از 90 دقیقه انجام می‌شود.

– کارمزد رویان پیمنت برای پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها چقدر است؟ کارمزد رویان پیمنت برای پرداخت‌های آنلاین 7 درصد می‌باشد.

سفارش‌های آنلاین مطابق با جدول زمانی زیر انجام می‌شوند:

روزهای هفته بازه زمانی حداکثر زمان انجام سفارشات
شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 23 شب تا دو ساعت و نیم (150 دقیقه)
پنجشنبه 9 صبح تا 14:30 بعدازظهر تا دو ساعت و نیم (150 دقیقه)
جمعه، تعطیلات و سایر زمان‌ها تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی یا تا بیست ساعت (هر کدام که زودتر باشد)  
روزهای ددلاین اپلای دانشگاه‌ها: اول، پانزدهم و سی‌ویکم ماه‌های دسامبر و ژانویه (فقط برای سفارشات اپلیکیشن فی) 9 صبح تا 23 شب (فقط برای سفارشات اپلیکیشن فی) تا سه ساعت (180 دقیقه)