مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان بین‌المللی است که توسط وب سایت est.org می‌توان ثبت نام کرد. آزمون تافل در ایران با نظارت ای تی اس با هزینه ۲۶۵ دلار برگزار می‌شود. این آزمون متشکل از چهار بخش Reeding، Listening،Speaking، Writing است که هر یک ۳۰ نمره دارد و در کل نمره از ۱۲۰ محاسبه می‌شود. رایج‌ترین شکل برگزاری این آزمون اینترنتی است. مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران به شرح زیر است:

  • ساخت حساب در ETS: در ابتدا برای ثبت نام تافل یک حساب در وب سایت EST ایجاد کنید.
  • انتخاب مرکز آزمون تافل در ایران: در این مرحله وارد حساب کاربری خود شوید و به انتخاب مرکز آزمون تافل در ایران بپردازید. توجه کنید که بهترین مرکز آزمون تافل را در نظر بگیرید تا بتوانید به راحتی در روز آزمون به آن دسترسی داشته باشید.
  • انتخاب تاریخ مورد نظر: در این مرحله تاریخ مورد نظر خود را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. توجه کنید که تغییر تاریخ آزمون هزینه به همراه خواهد داشت.
  • وارد کردن اطلاعات کارت شناسایی: در مرحله آخر اطلاعات کارت شناسایی خود را وارد کنید. توجه کنید که در روز امتحان تافل حتماً کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید.

پرداخت هزینه تافل

بعد از طی مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران بایستی هزینه این آزمون را پرداخت کنید. پرداخت این هزینه از طریق وب سایت‌هایی که پرداخت هزینه‌های بین‌المللی را انجام می‌دهند، امکان‌پذیر است.

 

مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران

 

ووچر تافل چیست؟

ووچر تافل توسط EST به صورت یک کد شانزده رقمی صادر می‌شود. این کد به مراکز آزمون تافل واگذار خواهد شد تا آن را به متقاضیان ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران بفروشند. با خرید ووچر تافل می‌توانید در مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران به راحتی با وارد کردن این کد، هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

در صورت لغو آزمون تافل iBT هزینه به چه صورت است؟

اگر قصد لغو آزمون تافل iBT را دارید، در نظر بگیرید که هزینه ثبت نام پس از ۷ روز به طور کامل عودت داده می‌شود. اما ۴ روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون فقط ۵۰ درصد آن به شما عودت خواهد شد.

نکات مهم پیرامون آزمون تافل

قبل از انجام مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران به نکات زیر توجه کنید:

  • در وب سایت EST مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران آموزش داده شده است، شما می‌توانید گام به گام با آن پیش بروید.
  • یکی از اطلاعات ضروری در ساخت اکانت، شماره پاسپورت است.
  • توجه کنید که اطلاعات هویتی خود را مطابق با پاسپورت وارد کنید.
  • ثبت نام در این آزمون به دو صورت معمولی و با تاخیر امکان پذیر است که با هزینه‌های آن به ترتیب برابر با ۲۶۵ دلار و ۳۰۵ دلار است.

 

ووچر تافل چیست

کلام آخر

شما می‌توانید با طی مراحل ثبت نام امتحان آزمایشی تافل اینترنتی iBT در ایران شرایط خودتان را بسنجید. فقط کافی است به وب سایت est مراجعه کنید تا اطلاعات کافی را به دست آورید.