اپلیکیشن فی سایر کشورها

یکی از مهم‌ترین مراحل اپلای برای تمامی دانشجویان، ارسال مدارک و پرداخت هزینه اپلیکیشن است. شما باید فرم آنلاین هزینه اپلیکیشن در سایت دانشگاه را تکمیل کرده و سپس مبلغ مربوطه را به دانشگاه پرداخت کنید. روش پرداخت هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه ممکن است با دانشگاه‌های دیگر متفاوت باشد. پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن، اطلاعات شما برای بررسی مدارک به دانشگاه ارسال می‌شود.

پرداخت اپلیکیشن فی همه کشورها توسط رویان پیمنت

اطلاعاتی نظیر مشخصات هویتی و محل سکونت شما، رزومه تحصیلی و شغلی، علایق پژوهشی، اسکن مدارک تحصیلی، نمرات آزمون‌های TOEFL، GRE، GMAT، IELTS و ...، ترم مورد نظر برای تحصیل، SOP و توصیه‌نامه‌ها پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط دانشگاه بررسی می‌شوند.

مواردی که معمولاً در پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها یکسان هستند:

  1. در آمریکا و کانادا، هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها غیرقابل بازگشت است و مبلغ پرداختی برگشت داده نمی‌شود.
  2. پس از پرداخت هزینه اپلیکیشن و ثبت اطلاعات، معمولاً امکان اصلاح آن وجود ندارد. اما در برخی دانشگاه‌ها، پس از پرداخت هزینه و ثبت مدارک، می‌توان مدارک تکمیلی را اضافه کرد و توصیه‌نامه‌ها را بعد از ثبت اطلاعات تکمیل کرد. بنابراین، قبل از پرداخت هزینه اپلیکیشن، از صحت اطلاعات و مدارک اطمینان حاصل کنید.
  3. اطلاعات ارسال شده به دانشگاه مبنای اصلی ارزیابی شما برای پذیرش است.
  4. تاریخ ددلاین پرداخت هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه متفاوت است و شما تا پایان همان روز به وقت محلی دانشگاه فرصت پرداخت دارید.
  5. مبلغ پرداختی هزینه اپلیکیشن هر دانشگاه متفاوت است، اما معمولاً بین 10 تا 150 دلار آمریکا می‌باشد.
  6. هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها معمولاً سه روش پرداخت دارند: الف) پرداخت آنلاین با کارت‌های مسترکارت و ویزاکارت. ب) پرداخت آفلاین، که در این صورت باید یک کارت اعتباری مسترکارت خریداری کرده و اطلاعات را بر روی فرم دانشگاه یادداشت کرده و به دانشگاه ایمیل یا فکس کنید. ج) پرداخت از طریق حواله بانکی.

 

سوالات متداول هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها:

  • هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها چقدر است؟ هزینه اپلیکیشن برای هر دانشگاه متفاوت است و بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما دارد. (می‌توانید در سایت دانشگاه مورد نظر مبالغ را مشاهده نمایید)

  • آیا پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها زمان خاصی دارد؟ بله، هر دانشگاه زمان ددلاین پرداخت مخصوص به خود را دارد و شما حداکثر تا آن زمان مهلت پرداخت دارید.

  • پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط رویان پیمنت در چه مدت انجام خواهد شد؟ پرداخت هزینه اپلیکیشن توسط کارشناسان رویان پیمنت در کمتر از 150 دقیقه انجام می‌شود.

  • کارمزد رویان پیمنت برای پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه‌ها چقدر است؟ کارمزد رویان پیمنت برای پرداخت‌های آنلاین 7 درصد می‌باشد. (برای پرداخت‌های غیر دلاری، به این کارمزد به دلیل تبدیل خودکار دلار به ارزهای دیگر، 4 درصد اضافه می‌شود)

جدول زمانی انجام سفارشات آنلاین:

روزهای هفته بازه زمانی حداکثر زمان انجام سفارشات
شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 23 شب تا دو ساعت و نیم (150 دقیقه)
پنجشنبه 9 صبح تا 14:30 تا دو ساعت و نیم (150 دقیقه)
جمعه، تعطیلات و سایر زمان‌ها تا 11 صبح اولین روز کاری بعدی یا تا بیست ساعت (هر کدام که زودتر باشد)  
روزهای ددلاین اپلای: اول، پانزدهم و سی‌ویکم ماه‌های دسامبر و ژانویه (فقط برای سفارشات اپلیکیشن فی) 9 صبح تا 23 شب (فقط برای سفارشات اپلیکیشن فی) تا سه ساعت (180 دقیقه)