ارز دیجیتال چیست ؟ معرفی بهترین ارزدیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید و فروش

ارز دیجیتال نوعی از پول دیجیتال ایجاد شده بر پایه علم رمزنگاری است. استفاده از بلاک چین برای ارزهای دیجیتال برای استفاده از ویژگی هایی مانند غیر متمرکز بودن و شفافیت لازم است. منظور از غیرمتمرکز بودن ارز دیجیتال آن است که هیچ گروه و سازمان و یا نهادی قابل به کنترل آن نیست. تفاوت ارز دیجیتال یا رمز ارز با فرآیندهای خاصی مانند پول های فیزیکی ایجاد و توزیع می گردند. برخی از این رمز ارزها مانند بیت کوین با ماینینگ ایجاد می شوند. باقی آن ها از قبل بر روی شبکه به صورت استخراج شده قرار می گیرند.
ارز دیجیتال بر فناوری ای به اسم " دفترکل توزیع شده " ساخته شده اند که از مهم ترین فناوری های آن ها بلاک چین می باشد. از میان بلاک چین ها ، بلاک چین عمومی امکان مشاهده تمامی تراکنش ها را برای تمامی افراد داخل و خارج از شبکه مهیا می سازد.
ویژگی دیگر ارز دیجیتال رمز نگاری بودن آن است که باعث می شود از جعل پول جلوگیری شده و باعث تمایز میان ارز دیجیتال و پول فیات شده می گردد. نام دیگر ارز دیجیتال کریپتو کارنسی است و بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال حقیقی رمزنگاری شده موفق شناخته می شود.

معرفی ارزدیجیتال

همه ارز دیجیتال ها به جز بیت کوین را می توان به دو دسته تقسیم نمود.

آلت کوین

آلت کوین ها بلاک چین های منحصر به خود را دارند که از کدهای اولیه بیت کوین ساخته شده اند و فورکی از بیت کوین می باشند. آلت کوین ها با ایجاد تغییرات و اصلاحات جزئی در متغیرهای بیت کوین مانند تعداد سکه ها ، الگوریت ها و زمان ایجاد و غیره به وجود می آیند. برخی از انواع آلت کوین ها مانند ویوز ، ریپل و اتریوم که شبکه خود را بدون دستکاری و استفاده از بیت کوین ساخته اند ، کاربردهای بیشتری نسبت به پول دیجیتال دارند.

توکن ها

توکن ها جهت ایجاد تراکنش باید از بلاک چین اصلی استفاده کنند. این ارزهای دیجیتال با دستکاری پلتفرم هایی مانند اتریوم و ویوز و ایاس ایجاد می شوند. توکن ها نیزو به دو دسته توکن های اوراق بهادار و توکن های کاربردی تقسیم می شوند.

برخی دیگر از ارزهای دیجیتال

  • ارز دیجیتال تلگرام
  • ارز دیجیتال شیبا
  • ارز دیجیتال تتر
  • ارز دیجیتال bonk
  • ارز دیجیتال پای

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال را با رویان پیمنت و با احراز هویت فوری تجربه کنید. برای این منظور می تواند به صفحات زیر مراجعه نمایید.